Choď na obsah Choď na menu
 


prečo zmovať???

1. korytnačka je potom čulejšia

2. je to pre ňu prirodzené

3. v zime je väčšinou problém zo žrádlom

4. keď korytnačku čaká znáška je to nutné

kde zimovať ?

Väčšina ľudí čo bývajú v bytoch majú práve s týmto problém. Môžu však zimovať v chladničke. Keď však niekdo nemá miesto v chladničke môže zimovať v pivnici.

príprava

korytnačku 2 týždne pred zazimovaním začneme kúpať každý deň vo vlažnej vode cca 20 minaby si vyprázdnila črevá. postupne znižujeme teplotu,najprv vypneme ohrievanie potom znížime na 18°C a nakoniec na 10°C.

chladnička: teplotu nastavíme na 4 až 8°C. zobereme priehradku na zimovani vyplníme ju senom, listami alebo natrhanými novinami. Potom zobereme korytnačku a necháme ju aby sa zakopala, keď sa nezakope zakopeme ju sami. Potom pravidelne kontrolujeme váhu a keď korytnačke ubudne viac ako 10% hmotnosti musíme ju predčasne zobudiť.

pivnica: v pivnici musí byť tiež 4 až 8°C. Na spodok dáme 2 cm keramzitu a na to 1 cm hliny na to dáme seno zakopeme korytnačku dostatočne hlboko a zhora zaistíme sieťkou tiež pravidelneme korytnačku vážime a keď stratí viac ako 10% tak ju predčasne zobudíme.

po zazimovaní:

 Korytnačku vykúpeme vo vode s lyžicou soly. Postupne zvišujeme teplotu. Je normálne keď korytnačka začne žrať až 2 týždne po odzimovaní

upozornenie:

Zimujú sa len korytnačky úplne zdravé a staršie ako 3 roky