Choď na obsah Choď na menu
 


 

literatúra

Moja korytnačka a ja  (Hartmut Wilke) môj komentár:táto knižka je super ale neni tam moc odborných vecí

môj komentár:dobá nižka len v českom vidaní

môj komentár: túto knižku zatiaľ  nemám ale chcela by som ju

:môj komentár: to je dobrá knižka s veľa praktickými radami

 

 môj komentár:je tu dosť veľa vecí o všetkých terarijních a akvarijných zvieratkách

lignocel

 Lignocel 650g - kokosová cihla  Lignocel račej svojej korytnačke nedávajte , keď  ho korytnačka zožerie môže sa aj otráviť.Radšej jej tam dajte riečny piesok alebo štrk.

cites

Čo je to cites? Cites je paier o tom že máš korytnačku legálne  keď si korytnačku kúpiš tak ti to dajú a keď nie tak si kúpte inde lebo bez toho ti ju nevišetria vyšetria ani u veterinára.

 alergia

Pre večinu alergikov je krytnačka väčšinou jedininov možnosťov na chov zvieratka. Alergický však môžete byť na korytnačí trus žrádlo podstielku a iné veci.

  

vlhkosť v teráriu

v teráriu by mal byť vlhší kútik kde sa korytnačka môže starať o svoju kožu ale okrem toho by však mala korytnačka mať cez noc vlhký vzduch aby nebola dehidovaná ale keď máš párik tak to je aj dobrá pomôcka na rozmnožovanie keˇteda ignoruje korytnačka misku z vodov môžeš použiť túto metódu.

 zrak

korytnačky vydia veľmi dobre dkonca lepšie ako ľudia vidia aj ultrafialové žiarenie korytnačky vidia ale len do dialky zblízka vidia rozmazane preto sa ti môže stať že pri kŕmení z ruky ťa korytnačka kusne do prstu.Niektoré korytnačky ťa však môžu kusnúť aj úmyselne .

čuch

korytnačky majú aj velmi dobre vyvinutý čuch tvoja korytnačka ťa môže spoznať podla vône rúk keď tú vôňu spojíš s niakým chutným pamlskom tak si ťa korytnačka oblúby a bude ťa mať rada

 uvb lampa

uvb lampaje dôležitá hlavne v zime alebo pre korytnačky ktoré nemajú možnosť ísť von. Uvb nahrádza slnečné žiarenie ktoré dodáva vitamín D.Vitamín D je dôležitý pre rast panciera a keď ho má korytnačka málo môže mať zdeformovaný pancier a po čase sa v ňom môžu objavovať aj dierky.

uva lampa

uva lampa neni moc dôležitá ale pokiaľ sa ti zdá biť tvoja korytnačka lenivá tak si ju kľudne kúp podporuje totiž aktivitu. Niekedy ju predávajú aj s kombináciou uvb tie su najlepšie

 

cestovanie

Pokiaľ má kto tvoju korytnačku kŕmiť a na dovolenke nebudeš viac ako 2 týždne, alebo pôjdeš do zahraničia, nechaj korytnačku doma v lete vo výbehu. Ak ale ideš na mesiac na chatu kúp koytnačke malé chatové terárium a nejaké svetlo príp. vyhrievací kameň.Korytnačke určite neuškodia 2-3 hodiny cesty pokiaľ tam bude na dlhšiu dobu.

 pobyt vonku

Korytnačka môže byť vonku stále keď je vonku aspoň 18°C na to však korytnačka potrebuje dobre zabezpečený výbeh zhora aj zdola. Korytnačka tam môže aj nocovať, potom je čulejšia a aktívnejšia ale keď prší dbaj na to, aby sa tam nerobila mláka, lebo tam by sa mohla utopiť alebo prechladnúť.

korytnačka a had

Hádajte, kto vyhrá, no predsa korytnačka a preto ju nechovajte naraz s hadom v jednom teráriu. Keď korytnačka kusne vylučuje pri tom jed ktorý človeku nevadí ani vo velkom množstve ale, pre hada je smrtelný a pretože hadom sa jed odsáva korytnažka sa zaobíde bez zranenia a vyhrá nad hadom.

pitný režim

Ak korytnačka vyzerá chudá nebude to nedostatkom žrádla ale skôr vody. Niektoré korytnačky nepijú zmisky aj tak im ju tam však nechajte. Korytnačka sa musí kúpať minimálne raz do týždňa. Pri kúpaní nasiakne vodu do pokožky ale aj sa napije.     

čo je cites ??

cites je vlasne niečo ako preukaz ,že máš zviera legálne no vlastne ,že neni z prírody. Keď k vám príde niaký ochranár ( kontrolór) no neviem jak to nazvať a bude chcieť cites tak sa mu preukážte práve s týmto bez cites korytnačku nekupujte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ako zistime pohlavie koritnacki

(zuzana cehelska, 23. 10. 2013 16:42)

ja bi som chcela zistit pohlavie koritnacki

Re: ako zistime pohlavie koritnacki

(Simona a Trhac , 27. 9. 2015 21:46)

Samičky ho majú kratší A skôr spicatejsi A samci ho majú dlhší A skôr zaobleny

CITES

(Simona a Trhac , 27. 9. 2015 21:43)

Mám korytnačku zelenkastu. Keď sme ju kúpili CITES sme K nej nedostali S preto sa chcem spýtať kde sa dá kúpiť. Nechcem O svojho miláčika prísť. Napíš mi na e-mail simca.s@centrum.sk

Suuuuuuuuper

(Daniel denemark, 24. 7. 2015 20:28)

Velmi dobré

prosim

(kaja, 12. 10. 2014 9:50)

Mam doma stepnu korytnacku (suchozemsku) neviem ci je chlapec ci dievca prosim poradte ma ( chvost)

kkstk,..

(BoXoB, 24. 9. 2011 12:37)

kokotská stránka,nauč sa najprv vyjadrovať ažo potom píš ..Aj tak je tu vlastne viac ako 80% skopírovaného..čIžE VLASTNE TO ANI NIEJEJE TVOJA STRáNKA.