Choď na obsah Choď na menu
 


                                   hry s korytnačkou...             

                                      hra na skrývačku

Poskrývajte svojej  korytnačke v teráriu rôzne pamlsky, napr. púpavu, kvet sedmokrásky, kúsok banánu...   ...čím má korytnačka rozmanitejšie zariadené terárium, tým lepšie. Takto zabavíte korytnačku na hodinu a viac, podľa zásoby pamlskov.

                                                 rampa                                                               rampa

Polož korytnačku na zem a polož si na ruku pamlsok. Prsty daj tak, aby po nich vedela korytnačka výjsť a vyzdvihnúť si odmenu.

špagát

Niekde v teráriu  alebo vo výbehu upevníme špagát, na ktorý zavesíme pamlsok tak, aby sa korytnačka za ním musela natiahnuť, ale aby dočiahla. Tak sa korytnačka nebude nudiť a pritom sa aj nažerie.

šplhadlo

Zobereme kameň, na ktorý korytnačka vie vyliezť a umiestníme v terárku, aby naňho korytnačka vyliezla, položíme na vrch hocaké žrádlo a korytnačka bude trénovať šplhanie.

sépia

To síce neni hra, ale korytnačky si potrebujú obrusovať pazúriky a rohovinu, a tak kúpte normálnu sépiovú kosť a umiestnite ju do terárka. 

                                      reč tela                          keď korytnačka behá okolo stien

Korytnačke nevyhovujú podmienky v teráriu, hlasná hudba, cigaretový dym, chemické pachy alebo zle zariadené terárium   výnimka: korytnačka má novo zariadené terárium, po 2-3 dňoch by mala prestať.

                                keď jedna korytnačka kúše druhú do krku

Do terária dáme viac úkrytov, aby sa korytnačky nemuseli byť o lepší úkryt. Keď to nepomôže, korytnačku, ktorá je v teráriu dlhšie, oddelíme od druhej, tak aby sa necítili, nevideli a nepočuli.   

Najlepšie je keď sa prvý krát korytnačky stretnú vo vonkajšom výbehu. Je tam viac možností na úkryt.

                  keď korytnačka hrabe zadnými nohami v zemi

Zrejme máte samičku, ktorá chce naklásť vajíčka. Zhlbšite teda hĺbku piesku v teráriu na výšku panciera korytnačky . Ak to robí vodná korytnačka, tak to je normálne, hladá potravu.

pozor: Ak ste si kúpili už dospelú korytnačku a nebola so žiadnym samčekom a má mláďatá-nečudujte sa . Korytnačka si dokáže semeno uschovať aj niekoľko rokov.

                                 keď korytnačka zýva

 Korytnačka je očividne napätá.

keď korytnačka opakovane sťahuje a vyťahuje hlavu a končatiny

Veľmi sa bojí, radšej jej dajte pokoj aspoň na hodinu.